Regały dla moli książkowych – by ogarnąć zbiory książek

0
290

Mole książkowe powiadają, że nigdy nie mają za dużo książek. Zdarza się za to niedobór półek. Aby zapobiec takiemu nieszczęściu, warto za pomocą szafek i regałów zagospodarować przestrzeń w salonie. A także w sypialni, przedpokoju, kuchni, piwnicy, gdziekolwiek zbieracz książek i komiksów jeszcze znajdzie miejsce.

Regały dla każdego wnętrza i właściciela

W sklepie AKORD dostępny jest szeroki wybór. Najpierw warto zdecydować o formie mebla. Na przykład:

  • Wysoki na 180 cm, klasyczny regał. Dostępne są otwarte, zamykane dwojgiem wysokich drzwi lub jednymi (półotwarte), z szufladą – jedną lub kilkoma. Ciekawym rozwiązaniem jest połączenie regału z prostym biurkiem. Jedna z półek jest przedłużona w blat i oparta na pionowej, bocznej płycie. Dzięki temu można pracować, mając łatwy dostęp do potrzebnych teczek, książek i zeszytów.
  • Niższy regał stojący, np. wysoki na 144 cm lub 109 cm. Kiedy nie chcesz zasłaniać całej powierzchni ściany, pozostają do wyboru mniejsze wersje regałów z 3 lub 4 półkami. Na górze możesz umieścić wygodnie dostępne doniczki z roślinami.
  • Nietypowe rozwiązania meblowe. Na przykład smukła, metalowa szafka w stylu loftowym, albo asymetryczny 3- lub 5-poziomowy regał z małymi półeczkami po bokach na drobne ozdoby. To rozwiązania pasujące do wnętrz industrialnych i nowoczesnych.

Wymarzona aranżacja to kilka dobranych do siebie regałów jeden przy drugim, jak meblościanka. Ta sama wysokość i odcień tworzą harmonijną kompozycję, a różny układ drzwiczek i szuflad przełamuje monotonię i pozwala lepiej zagospodarować przestrzeń.

Brak miejsca na podłodze? Są jeszcze ściany!

Zapaleni czytelnicy, zbieracze komiksów i kolekcjonerzy różnych przedmiotów nie lubią pustych ścian. Najlepiej zapełnić je wiszącymi półkami, a półki – zbiorami! Zamykane witryny schowają rozgardiasz