Dlaczego warto kupić krzesła tapicerowane?

0
744

Krzesła tapicerowane są niezwykle wygodne i stanowią piękną dekorację wnętrza – nic dziwnego, że w ostatnich latach cieszą się dużą popularnością. Zastanawiasz się, czy warto wybrać tak elegancki mebel do swojego mieszkania? Poznaj największe zalety tych krzeseł i zobacz, w jakim pomieszczeniu wyglądają najlepiej.

Wygoda i uniwersalność – krzesła wielozadaniowe

Krzesła tapicerowane gwarantują najwyższą wygodę użytkowania. Modele z oparciem umilają czas podczas odpoczynku – odpowiednio wyprofilowane siedzisko sprawia, że w pozycji siedzącej można spędzić kilka godzin bez odczuwania jakichkolwiek dolegliwości bólowych. Przyjemne w dotyku krzesła zapewniają najwyższy komfort podczas spożywania posiłku i w trakcie relaksu z ulubioną książką. Tapicerowane meble można ustawić w jadalni, salonie, czy w biurze – krzesła zapewniające podparcie dla kręgosłupa umożliwią komfortowe odrabianie lekcji oraz spokojne wykonywanie zdalnej pracy.

Materiał prosty w pielęgnacji

Może się wydawać, że krzesła tapicerowane łatwo ulegają zabrudzeniu, a plamy trudno jest wywabić z jasnego materiału. Obecnie do produkcji tych eleganckich mebli używa się tkanin wysokiej jakości, które nie pochłaniają wilgoci, wykazują dużą odporność na ścieranie i rzadko ulegają zabrudzeniu. Dobrze wykonanych krzeseł nie trzeba codziennie myć, a dzięki regularnej konserwacji meble zachowają czysty i świeży wygląd przez długi czas.

Jak czyścić krzesła tapicerowane?

Jeśli krzesła tapicerowane ulegną zabrudzeniu, nie należy wpadać w panikę. Większość plam można łatwo usunąć – wystarczy stosować się do zaleceń producenta i stosować środki przeznaczone do czyszczenia konkretnego obicia. Siedzisko pokruszone resztkami jedzenia można delikatnie odświeżyć przy pomocy odkurzacza ustawionego na niską moc, a nogi i ramy krzesła najlepiej przetrzeć wilgotną ściereczką. Wiele osób zastanawia się, czy krzesła tapicerowane można prać. Jest to dozwolone, pod warunkiem że producent mebla dopuszcza taką możliwość. Podczas prania na mokro trzeba zachowywać należyte środki ostrożności. Do czyszczenia lepiej nie używać zwykłego proszku, który może uszkodzić tapicerkę – o wiele lepiej sprawdzą się specjalistyczne preparaty przeznaczone do mycia tkanin.

Krzesła pasujące do różnych pomieszczeń

Szeroki wybór krzeseł tapicerowanych sprawia, że te uniwersalne meble nadają się praktycznie do każdego pomieszczenia. Eleganckie siedziska można postawić na przykład w:

  • salonie,
  • kuchni,
  • jadalni,
  • garderobie,
  • pokoju dziecka,
  • biurze.

Tapicerowane krzesła idealnie dopasują się do nowoczesnych oraz tradycyjnych wnętrz. Miłośnicy minimalizmu chętnie wybiorą tapicerkę w kolorze czarnym, białym lub w odcieniach szarości. Osoby lubiące żywe odcienie mogą postawić na kanarkową żółć, ognistą czerwień albo jaskrawy róż, a zwolennicy klasyki docenią obicie w modnym kolorze butelkowej zieleni.