Jak znaleźć dobrego pośrednika nieruchomości?

0
265
sprzedaz nieruchomosci

Sprzedaż nieruchomości to transakcja obarczona dużym ryzykiem. Zawsze wiąże się z obrotem dużymi pieniędzmi. Dlatego dobrze jest skorzystać ze wsparcia i pomocy specjalistów w tej dziedzinie. Tylko jak znaleźć dobrego pośrednika nieruchomości?

Jakie biuro nieruchomości wybrać?

Przeszukując internet można znaleźć mnóstwo ofert biur nieruchomości, które proponują współpracę. Przed podjęciem decyzji, warto jest sprawdzić kilka kwestii. Można opierać się na opiniach obsłużonych klientów, jednak najlepszym rozwiązaniem będzie umówienie się na spotkanie z pośrednikiem. Pracownicy profesjonalnego biura nieruchomości, jak np. Sempre Nieruchomości podczas spotkania chętnie odpowiedzą na wszystkie pytanie i rozwieją wątpliwości klientów. Dobrze jest również przejrzeć dostępne na stronie biura oferty i sprawdzić, w jaki sposób wykonane są zdjęcia oraz opis nieruchomości. Daje to wstępny pogląd o tym, jak pracują pośrednicy w danym biurze i ile wysiłku wkładają w sprzedaż nieruchomości. 

Co charakteryzuje dobrego pośrednika nieruchomości?

Pośrednictwo nieruchomości w Łodzi oraz każdym innym mieście w Polsce jest wymagającym zawodem. Oprócz wiedzy teoretycznej pośrednik musi posiadać mnóstwo innych cech, dzięki którym transakcja dojdzie do skutku. Dobrze jest korzystać z usług osoby aktywnie pracującej na lokalnym rynku. Daje to pewność, że pośrednik będzie posiadał wiedzę o cenach transakcyjnych i rzetelnie doradzi możliwą do uzyskania za daną nieruchomość. Istnieją dwa rodzaje współpracy z biurem — na umowie otwartej oraz na wyłączność. Wyłączność oznacza, że dana nieruchomość będzie sprzedawana wyłącznie przez jednego pośrednika. Umowa otwarta umożliwia jednoczesną sprzedaż przez kilka biur. W zależności od potrzeb warto wybrać umowę, która lepiej spełni oczekiwania klienta. Przed podpisaniem umowy warto dokładnie uzgodnić wynagrodzenie pośrednika oraz zakres jego pracy, oraz upewnić się, że biuro posiada ubezpieczenie OC, które jest obowiązkowe dla każdej firmy zajmującej się obrotem nieruchomości.