Beton w ogrodzie, czyli jak ciekawie i nowocześnie zaaranżować ogród

0
173

Aranżacja ogrodów zdaniem ich właścicieli jest tak samo ważna, jak odpowiednia aranżacja wnętrz domu. Niektórzy są zdania, że czasem zajmuje ona nawet więcej czasu. Należy bowiem nie tylko wybrać właściwe rośliny, ale również odpowiednie dodatki, stanowiące o charakterze całego ogrodu i wpływające na końcowy efekt wizualny.

Beton architektoniczny w ogrodzie

Coraz częściej w ogrodach widuje się elementy betonowe, zastosowane jako dekoracja, a także jako materiał na tworzenie funkcjonalnych dodatków ogrodowych. Ma on bardzo wiele zalet, przede wszystkim jest bardzo trwały, znacznie trwalszy niż rattan czy drewno. Powodem jest przede wszystkim znacznie większa odporność na warunki pogodowe, jak również na uszkodzenia mechaniczne. Ponadto z betonu można wykonać bardzo wiele elementów, poczynając od ławek czy stołów, na donicach czy podobnych produktach kończąc.

Donice ogrodowe wykonane z betonu są coraz częściej widywane w otoczeniu domów. Przede wszystkim są niezwykle trwałe i odporne na warunki pogodowe. Nie trzeba się obawiać, że nawet podczas silnych podmuchów wiatru donica ze znajdującą się w niej rośliną przewróci się i ulegnie zniszczeniu. Jednakże rośliny posadzone w donicach ogrodowych można w razie konieczności przenieść w inne miejsce, aby zapewnić im odpowiednie warunki, na przykład w czasie niskich, zimowych temperatur.

Nowoczesne aranżacje ogrodu

Nowoczesne aranżacje to coraz częściej wykorzystanie elementów betonowych i odpowiednio dobranych do nich dodatków. Tak samo ważne, jak wybór odpowiednich roślin czy elementów ozdobnych i funkcjonalnych jest wybór odpowiedniego oświetlenia do ogrodu. Z betonowymi elementami doskonale komponują się lampy ogrodowe wykonane ze stali lub z jej połączenia z betonem czy drewnem.

Aranżacja nowoczesnego ogrodu wymaga szczegółowego dobrania każdego elementu. Ciekawym uzupełnieniem innych produktów zastosowanych w ogrodzie są różnorodne kruszywa. Bez problemu można z nich wykonać ścieżki ogrodowe czy wysypać je traktując jako ozdobne podłoże pod inne elementy. W przypadku stosowania betonowych elementów w ogrodzie kruszywa doskonale z nimi współgrają, tworząc ciekawą wizualnie całość.

Istotne jednak jest, aby wybierać produkty dobrej jakości, wykonane z odpowiednich materiałów. Firma JADAR to jeden z wiodących na rynku producentów elementów betonowych, posiadająca w ich produkcji długoletnie doświadczenie. Dzięki temu klienci mogą mieć pewność, że kupowane przez nich produkty zawsze będą prezentować się doskonale i będą służyć przez długi czas.