Po co w hali promienniki podczerwone?

1
2064
ogrzewanie hali

Budowa hali to jedno, a koszty jej utrzymania to druga kwestia. Obie są bardzo ważne, aby dysponować przestrzenią, która pozwoli na spokojne prowadzenie biznesu, warto dysponować także odpowiednim systemem grzewczym. Z uwagi na wielkość hal specyfikę ich konstrukcji, rodzaj izolacji oraz przeznaczenie, bardzo dobrym i praktycznym rozwiązaniem, które pozwala osiągnąć odpowiedni komfort grzewczy jest zastosowanie promienników ciepła, promienników podczerwieni.

Ogrzewanie hal, które ma zapewnić normalne funkcjonowanie pomieszczeń, bezpieczną pracę oraz bezproblemowe przechowywanie wszystkich sprzętów nie jest łatwym zadaniem. Trzeba brać pod uwagę bardzo dużo aspektów, z których każdy jest ważny i może mieć dość kluczowe znaczenie z punktu widzenia komfortu grzewczego i rachunków.

Jednym ze sprawdzonych rozwiązań jest to, aby zainstalować w hali nowoczesne, ekologiczne i przede wszystkim decentralne systemy, jak promienniki podczerwieni. W ciągu ostatnich lat zyskały one bardzo mocno na popularności, głównie ze względu na prosty montaż, trwałość, bardzo wysoką sprawność, ekologię, a także rozsądne koszty utrzymania. Nowoczesne promienniki podczerwieni, które są dopasowane do potrzeb klientów, można zamówić w firmie https://www.teoterm.com.pl/. Co konkretnie dają tego typu promienniki?

Komfort cieplny

Nie ma idealnie ocieplonych hal, warto o tym wiedzieć. Jednocześnie do odpowiedniego systemu grzewczego trzeba przyłożyć szczególna uwagę. Im lepszy wybierzemy, tym komfort będzie bardziej odpowiedni. Promienniki podczerwieni dają bardzo dużo komfortu, nie musimy obawiać się, że w danym momencie, w danych miejscach hali temperatura będzie znacząco różna. Utrzymanie stałej temperatury może również mieć duży wpływ na komfort pracy ludzi, bezpieczeństwo przechowywanego towaru. Pamiętajmy o tym, że np. niska temperatura może uszkodzić sprzęt RTV czy AGD.

Zobacz także: https://wimet.com.pl/elektryczne-promienniki-podczerwieni-dlaczego-z-nich-korzystamy/

Bezpieczeństwo

Promienniki podczerwieni można bez żadnego kłopotu umieścić w dowolnym miejscu w hali, również na określonej wysokości. To ochroni pracowników np. przed przypadkowym wpadnięciem na promiennik. Również unikniemy w ten sposób niepotrzebnych problemów, które są związane z uszkodzeniem promienników przez np. wózki paleciaki lub wózki widłowe.

Trzecim plusem jest oczywiście systematyczność grzania, a tym samym łatwość utrzymania temperatury. To się przełoży na rozsądne rachunki za ogrzewanie w przyszłości.