3 materiały, które warto wykorzystać na pokrycie schodów

0
732
schody

Schody w domach jednorodzinnych lub mieszkania dwupoziomowego pełnią już nie tylko funkcję praktyczną, pozwalając na przemieszczanie się między poziomami. Dzisiaj schody to również bardzo ważny element dekoracyjny, dlatego właściciele nieruchomości zwracają coraz większą uwagę na materiały stosowane do ich wykończenia. Oto trzy ciekawe propozycje, które możesz stosować.. Sprawdź, które najlepiej sprawdzi się w twoim domu lub mieszkaniu.

Drewno

To rozwiązanie, które cieszyło się ogromną popularnością jeszcze kilka lat temu. Drewniane schody wyglądają nie tylko bardzo elegancko, ale przede wszystkim dają wiele możliwości aranżacyjnych. Doskonale pasują do wnętrz zaprojektowanych w stylu Boho, a także drewnianych domków z bali.

Producenci drewnianych schodów oferują swoim klientom wiele możliwości. Mogą oni wybierać między wieloma gatunkami drewna – do klasycznego buku lub jesionu, aż po egzotyczne gatunki.

Szkło

To materiał, na który powinien zdecydować się właściciele mieszkań oraz domu, które aranżowane są w nowoczesnym minimalistycznym stylu. Szklane schody optycznie powiększają przestrzeń i dobrze komponują się z takimi materiałami, jak beton, czy metal. W takim połączeniu mogą one tworzyć industrialne wnętrze.

Szklane schody mają jednak również swoje minusy. Przede wszystkim są one narażone na uszkodzenia mechaniczne.W wyniku uderzenia lub upadku ciężkich przedmiotów mogą powstawać na nich zarysowania lub uszczelki. Dodatkowo ich powierzchnia jest trudna utrzymanie w czystości.

Płytki z granitu

Płytki granitowe na schodach rozwiązanie, które szturmem zdobywa popularność wśród właścicieli mieszkań oraz domów. Łączy w sobie elementy praktyczne z walorami wizualnymi. Granitowe płytki łatwo jest utrzymać w czystości, wystarczą standardowe zabiegi czyszczące.

Ogromną zaletą płytek z granitu jest fakt, że jest rozwiązanie bardzo uniwersalne. W ofercie producentów i sprzedawców płytek z granitu dostępny jest wiele wariantów kolorystycznych. Takie schody doskonale wkomponują się w każdy pomysł na aranżację wnętrza. Dodatkowo kamienne płytki wyróżniają się ponadprzeciętną wytrzymałością, dzięki czemu są odporne na uszkodzenia mechaniczne. Nie tylko nie będą powstawać na nich mało elegancko wyglądające zarysowania, ale przede wszystkim ich wyjątkowa powierzchnia nie będzie narażona na pękanie. To właśnie dlatego, schody wykonane z tego rodzaju płytek mogą służyć właścicielom domów oraz mieszkań przez wiele długich lat.