3 powody dla których warto zainwestować w płytki granitowe

0
709
plytki granitowe

Kamień naturalny to od kilku lat prawdziwy trend wnętrzarski. Projektanci chętnie z niego korzystają, doceniając elegancję, bogatą kolorystykę i trwałość. Jednym z najczęściej wybieranych kamieni jest granit. Poznaj 3 najważniejsze powody, dlaczego warto po niego sięgnąć wybierając płytki do domu lub mieszkania.

Eleganckie jak płytki granitowe

Granit to piękny i elegancki surowiec. Jest surowy w swojej strukturze, a jednocześnie idealnie nadaje się do tworzenia ciepłych i przytulnych wnętrz. Niejednolita struktura sprawia, że jest ciekawe, ponieważ każdego dnia można odkrywać w nim coś nowego. Wszystkie te cechy mają również płytki granitowe.

Szeroka paleta kolorów i odcieni, w których dostępne są granitowe płytki sprawia, że doskonale wpasowują się we wnętrza mieszkań oraz domów, niezależnie od ich aranżacji. Najlepiej sprawdzają się w minimalistycznych wnętrzach, ale równie dobrze komponują się w nowoczesnych apartamentach. Wszędzie tam prezentują się elegancko i bardzo stylowo, stanowiąc doskonałe tło dla mebli.

Twardy jak granit

Na długiej liście powodów, dlaczego warto sięgnąć po granitowe płytki znalazło się również miejsce dla ich cech fizycznych. Granit wykazuje dużą odporność na działanie zmiennych temperatur, dlatego doskonale sprawdza się na zewnątrz – na przykład w ogrodzie.

Dodatkowo wykonane z niego płytki są odporne na ścieranie i uszkodzenia mechaniczne. dzięki temu, nawet w wyniku upadku ciężkich i dużych przedmiotów, na powierzchni płytek nie powstaną mało elegancko wyglądające zarysowania. Ta cecha sprawia, że granitowe płytki idealnie nadają się do kuchni oraz łazienki.

Łatwe do utrzymania w czystości

Niepodważalna zaletą przemawiającym za zakupem granatowych płytek jest fakt, że łatwo utrzymać je w czystości. Dzięki temu mogą być one stosowane w miejscach które są często eksploatowane. Do takich zaliczamy wejście do domu, czy też jego otoczenie. Aby ponownie odzyskały swój blask wystarczy użyć standardowych środków czyszczących. Warto jednak pamiętać o dodatkowym zabezpieczeniu ich powierzchni, przy pomocy odpowiednich preparatów. Właściwa impregnacja granitowych płytek zapewnia im długowieczność.

To oczywiście tylko początek długiej listy zalet granitowych płytek. Producenci oferują nam wiele różnych modeli, różniących się między sobą nie tylko kolorem ale również strukturą samej płytki. Daje to wręcz nieograniczone możliwości aranżacyjne.