Mińska 63 – mieszkać i pracować na Kamionku

0
952

Kamionek został przyłączony  Warszawy pod koniec XIX wieku, były to wówczas głównie tereny fabryczne. Dynamicznie zmieniające się oblicze tego obszaru wciąż zachowuje swój postindustrialny styl, który systematycznie uzupełniany jest nowymi, atrakcyjnymi miejscami, takimi jak restauracje, kawiarnie i pracownie. Zachęca to zarówno do zamieszkania, jak i wybrania tej lokalizacji na miejsce pracy.

Wygodna przestrzeń biurowa

Mińska 63 to jednoetapowa inwestycja Syreny Invest zaprojektowana przez architektów z pracowni AMP Atelier. Prace budowlane realizowane przez firmę Totalbud S.A. rozpoczną się w lipcu br., a zakończą w II kwartale 2021 roku.

W tym minimalistycznym budynku znajdzie się dziewięć lokali usługowych, z czego cztery będą mieć dostęp od ulicy, a pięć od patio. To ciekawa propozycja zarówno dla przedsiębiorców, dla których dostępność od ulicy będzie istotna, jak i dla tych, którym będzie zależeć na zacisznym biurze. Lokale od patio mają powierzchnie od 67 m2 do 103 m2 i wysokość 2,7 m. Można je również łączyć zgodnie z potrzebami przyszłych najemców.

– Zachęcamy tych, którzy chcieliby rozważyć lokalizację swojej firmy czy pracowni w przestrzeniach Mińskiej 63 w dynamicznie rozwijającej się, a zarazem spokojnej części Warszawy. Nowa odsłona projektu zapewni jeszcze więcej terenów zielonych, lepsze doświetlenie, może stać się bardzo dobrym miejscem do prowadzenia firmy – mówi Marianelly Hernández Reyna, dyrektor generalna Syreny Invest. Znajdujący się nieopodal Park Skaryszewski to też dobre miejsce do wypoczynku w przerwie od pracy.

Warto pamiętać, że obszar ten podlega działaniom Zintegrowanego Programu Rewitalizacji prowadzonego przez Miasto Stołeczne Warszawa, a inwestycje w nowe budynki, odnawianie estetyczne i użytkowe historycznych kamienic wpływają na atrakcyjność dzielnicy.

Stylowy budynek

Budynek Mińska 63, którego logotyp nawiązuje do popularnych dawniej w okolicy neonów, choć nowoczesny, to w szczegółach odzwierciedla kamienice przedwojennej Pragi. Podłogi z motywami terakoty w układach geometrycznych i dywanowych nawiązują do przedwojennego stylu, np. do gorsecików manufaktury Dziewulski i Lange. W budynku znajdą się sztukaterie z oświetleniem, punktowe oświetlenie retro oraz dekoracyjne lampy w głównych częściach wspólnych. Inwestorowi zależało na podkreśleniu mariażu hiszpańsko-polskiego, gdzie do stworzenia klasycznych układów dywanowych posłuży ceramika polskiego producenta Nowa Gala z linii „Flamenco”.

Wygodne mieszkania i dobra komunikacja

W 7-piętrowym budynku znajdzie się 156 bardzo dobrze doświetlonych mieszkań o powierzchni od 27 m2 do 102 m2 i wysokości 2,7 m, z dużymi balkonami lub tarasami. Ci, którzy zdecydują się na zamieszkanie na parterze będą mogli cieszyć się ogrodami o powierzchni do 138 m2. Dzięki pięciu klatkom schodowym dostęp do mieszkań będzie kameralny i wygodny. Mieszkańcy będą mieć do dyspozycji 166 miejsc parkingowych w garażu podziemnym.

Kamionek to bardzo dobrze skomunikowana część Warszawy. Do centrum można dostać się tramwajami i autobusami już w kilka minut. Nieopodal stacji metra Stadion Narodowy zlokalizowane są stacje SKM i Kolei Mazowieckich. Nie brakuje także infrastruktury zapewniającej komfortowe życie. Znajdują się tu przedszkola, szkoły podstawowe i średnie, Uniwersytet SWPS, obiekty użyteczności publicznej, w tym PGE Narodowy, Szpital Kliniczny WIM, Szpital Grochowski, Szpital Dziecięcy, a także obiekty kulturalne, jak np. Teatr Powszechny czy Sinfonia Varsovia. To wszystko sprawia, że inwestorzy i deweloperzy doceniają potencjał Kamionka.

Syrena Invest

Firma powstała w 2007 roku dzięki inicjatywie hiszpańskiego inwestora, który posiada doświadczenie w sektorze deweloperskim oraz w zarządzaniu projektami. Zakres usług obejmuje budownictwo mieszkaniowe i usługowe. Deweloper posiada w portfolio dwie zrealizowane inwestycje w Warszawie, tj. budynek przy ul. Jaktorowskiej 8 na Woli ze 104 mieszkaniami i 10 lokalami usługowymi oraz część projektu urbanistycznego Miasteczko Wilanów, budynek z 67 mieszkaniami i 2 lokalami usługowymi. Syrena Invest jest członkiem Polskiego Związku Firm Deweloperskich oraz Polsko-Hiszpańskiej Izby Gospodarczej.