Pierwsza łopata wkopana. Ruszyła budowa V etapu Nowych Ogrodów

0
1059

Wiosna to idealny moment na rozpoczęcie budowy, szczególnie dobry, gdy przez długi czas utrzymuje się słoneczna pogoda. To zdecydowanie sprzyja działaniom na placach budów. Tak jest w przypadku osiedla Nowe Ogrody. Generalny wykonawca – Alfa-Bet Sp. z o. o. z końcem marca rozpoczął prace nad V budynkiem przy ulicy Meissnera w Poznaniu.

– W tym etapie, oddanych zostanie 130 mieszkań o różnorodnym profilu: od kameralnych kawalerek o powierzchni 27 mkw. po przestronne pięciopokojowe mieszkania o powierzchni 103 mkw. – z dużym tarasem. Natomiast do mieszkań położonych na parterze przynależeć będą prywatne, zielone ogrodzone ogródki. Nie ma przy tym obaw o zachowanie prywatności – są one usytuowane ponad poziomem ogólnodostępnych ciągów komunikacyjnych. Pozostałe lokale będą posiadać przestronne balkony – informuje Marlena Zapalska, prezes spółki Proxin Ogrody. Natomiast od strony frontowej , na parterze , przy głównej ulicy wzdłuż osiedla – powstanie 8 lokali handlowo-usługowych. Inwestor przewidział w projekcie również plac zabaw, przestrzeń przeznaczoną pod boksy rowerowe, komórki lokatorskie oraz podziemną halę garażową, która pomieści 168 aut.

Aktualnie w budowie jest również IV etap Nowych Ogrodów – W sprzedaży pozostały ostatnie dwu-, trzy- i czteropokojowe lokale o powierzchni od 48 do 81 mkw. Ich cena rozpoczyna się już od 6 700 zł brutto za mkw.– dodaje Marlena Zapalska. Co istotne, po zakończaniu prac powstanie kompletny, wewnętrzny dziedziniec z zaaranżowaną zielenią i małą architekturą, przeznaczoną wyłącznie dla mieszkańców osiedla. Planowany termin zakończenia budowy to koniec IV kwartały 2019 roku.

Otoczenie osiedla Nowe Ogrody zapewnia bogatą infrastrukturę publiczną i prywatną. Na zakupy można się udać do centrum handlowego King Cross Marcelin lub pobliskich sklepów. Natomiast odskocznię od codzienności zapewnią liczne tereny rekreacyjne (korty tenisowe czy ścieżki rowerowe) oraz Jezioro Rusałka, zlokalizowane 15 min ulicy Meissnera. Do dyspozycji niezmotoryzowanych mieszkańców osiedla jest także szeroko rozwinięta sieć komunikacyjna, znajdująca się 17 minut od inwestycji. Pętla tramwajowa przy ul. Szpitalnej zapewnia sprawną komunikację z innymi dzielnicami Poznania oraz pozwala na szybkie dotarcie do pracy czy szkoły – Warto podkreślić, Nowe Ogrody to również doskonała lokata kapitału ze względu na bezpośrednią bliskość nowych miejsc biznesowych powstających przy ul. Bułgarskiej oraz uczelni wyższej przy ulicy Szamarzewskiego 89 – mówi Marlena Zapalska.