Prawidłowy montaż paneli fotowoltaicznych

0
556
montaz fotowoltaiki

Montaż paneli fotowoltaicznych staje się coraz bardziej popularny zarówno wśród właścicieli domów, jak również inwestorów komercyjnych. Nic dziwnego. Jest to inwestycja na lata, która z biegiem czasu bardzo mocno się zwraca i sprawia, że koszty ponoszone za energię elektryczną znacznie maleją. Niemniej ważny jest fakt, że montaż paneli jest także przyjaznym rozwiązaniem dla środowiska naturalnego. Bardzo istotne jest to, że przyczynia się do znacznego zmniejszenia emisji CO2, co powoduje także dobre skutki dla naszego zdrowia. Jak prawidłowo zamontować panele, o czym warto pamiętać? Podpowiadamy.

Wybór paneli fotowoltaicznych

Jednym z najważniejszych aspektów, jakie należy brać pod uwagę wybierając panele fotowoltaiczne jest to, aby postawić na sprawdzonego producenta. W praktyce oznacza to, że powinien być on doświadczony, stawiać na najnowsze rozwiązania, jak również być za pan brat z technologicznymi nowościami. W takie założenia wpisuje się firma https://hymon.pl/ z wieloletnią obecnością na rynku. Nie bez znaczenia pozostaje także jej fachowe doradztwo oraz konkurencyjne ceny paneli fotowoltaicznych. Kupowanie dobrej klasy sprzętu gwarantuje jego długą żywotność, niezawodność w działaniu oraz maksymalną wydajność.

Jak ustawić panele fotowoltaiczne

Ustawienie paneli fotowoltaicznych, w tym także https://hymon.pl/panele-fotowoltaiczne-warminsko-mazurskie/ jest bardzo ważnym aspektem, jaki powinniśmy wziąć pod uwagę oprócz ich wysokiej jakości. W praktyce oznacza to, że to, w jaki sposób je ustawimy będzie warunkowało możliwość wytworzenia maksymalnej możliwej ilości energii elektrycznej. Jedna z najważniejszych zasad to ustawienie paneli w ekspozycji południowej. Ważne jest także to, pod jakim kątem zostaną one nachylone. Mowa przede wszystkim o przedziale w granicach od 30 do 40 stopni. Takie działanie jest pomocne w uzyskaniu maksymalnego poboru energii. Równie dobrze i skutecznie można to zrobić ustawiając je na południowy wschód lub zachód pod kątem 25-55 stopni, aby uzyskać energię ok. 90-95 procent. Zdecydowanie mniej efektywnym rozwiązaniem będzie ekspozycja na wschód, albo zachód.

Montaż paneli fotowoltaicznych ma znaczenie

Kolejna ważna kwestia, to prawidłowy montaż paneli fotowoltaicznych. W praktyce chodzi także o takie jak https://hymon.pl/oferta/panele-fotowoltaiczne/ . On podobnie jak ustawienie warunkuje ich wydajność energetyczną, ogólnie o wydajność całego systemu. Bardzo ważne jest to, aby uwzględnić położenie domu względem kardynalnych kierunków – jeśli położony jest na półkuli północnej, to powinniśmy skierować panele na południe, z kolei jeśli na południowej, to na północ. Istotny jest także kąt nachylenia dachu. Panele mogą zostać także zamontowane na elewacji – w grę wchodzi ekspozycja południowa. Mogą także znaleźć się na gruncie, ale koniecznie z konstrukcją wspierającą. Pamiętajmy o tym decydując się na tego typu rozwiązanie.