Dlaczego warto postawić na rusztowania używane?

0
578
rusztowania

Rusztowanie budowlane to rodzaj przenośnej konstrukcji, która okazuje się niezbędna nie tylko przy budowie domu, ale również podczas przeprowadzania różnego prac remontowych czy renowacyjnych, zarówno na zewnątrz, jak i na zewnątrz budynków. Zakup nowego rusztowania najczęściej wiąże się jednak z poważnymi wydatkami finansowymi, dlatego ciekawą alternatywą wydają się modele używane. Dlaczego warto w nie zainwestować? Odpowiadamy!

Rusztowania używane – atrakcyjne koszty zakupu

Na rynku akcesoriów budowlanych można znaleźć zarówno nowe rusztowania budowlane, jak i używane, dlatego też każdy inwestor może wybrać rozwiązanie dopasowane do indywidualnych potrzeb. Jak można łatwo się domyślić, rusztowania używane okazują się tańszą alternatywą dla konstrukcji trafiających do sprzedaży prosto z linii produkcyjnej. Zaopatrując się w rusztowania z drugiej ręki można sporo zaoszczędzić, jednak przy wyborze konkretnego modelu należy sprawdzić, czy spełnia on wszelkie normy bezpieczeństwa. Jest to niezwykle ważne w kontekście ochrony zdrowia i życia pracowników budowlanych przeprowadzających czynności na mniejszych bądź większych wysokościach.

Rusztowania używane – w trosce o środowisko

Zakup używanego rusztowania ramowego to nie tylko krok w stronę zmniejszenia wydatków, ale również troska o środowisko naturalne. Decydując się na inwestycję w konstrukcję wcześniej eksploatowaną przez innych użytkowników przyczyniamy się do ograniczenia zużycia surowców potrzebnych do produkcji poszczególnych elementów rusztowania, a także emisji szkodliwych substancji będących produktem ubocznych, zarówno procesów produkcyjnych, jak i obróbki. Warto pamiętać, że rusztowania używane mogą wyróżniać się równie dobrym stanem technicznym jak nowe konstrukcje, dlatego też warto poważnie rozważyć ich zakup.

Zobacz także: http://xerownia.pl/szalunki-scienne-w-pracach-budowlanych/

Rusztowania używane – dobre rozwiązanie dla firm budowlanych

Rusztowania ramowe często stanowią podstawę wyposażenia firm budowlano-remontowych, których działalność ukierunkowana jest m.in. na renowacje elewacji, remonty dachów czy też odświeżanie wysokich pomieszczeń. Dlatego też inwestycja w używane rusztowania pozwala zwiększyć wydajność przedsiębiorstw działających w branży, zwłaszcza tych dopiero pracujących nad ugruntowaniem swojej pozycji na rynku. Kilka konstrukcji gotowych do użycia pozwala bardziej zróżnicować ofertę usług, a także rozpocząć obsługę większych zleceń. Ciekawym rozwiązaniem okazuje się również możliwość wynajmu rusztowań, które mogą stanowić dodatkowe wsparcie dla firm budowlanych w razie bardziej wymagających zleceń.

Poszukujesz rusztowań? Odwiedź https://szalbud.pl/.