Wyposażenie ma znaczenie, czyli poznaj sprzęty i produkty, które powinny znaleźć się w Twojej skrzynce narzędziowej, jeżeli uważasz się za „pana złotą rączkę”

0
766

Mężczyźni (w większości) lubią naprawiać czy majsterkować, jednak efekty tych prac czy zabaw bywają różne. Coraz więcej facetów uważa się za „złote rączki”, choć szczerze nie każdy z nich ma do tego dryg, ale też my kobiety nie musimy narzekać, bo tak naprawdę jak chcą coś naprawić i się zawezmą to zwykle to naprawią. Zasadniczo musimy stwierdzić, że potrafią naprawić wszystko, chyba, że im się nie chce. A w dzisiejszym tekście zastanowimy się jakie produkty i sprzęty powinny znaleźć się w skrzynce narzędziowej.

Klucze imbusowe – absolutne must have w każdej skrzynce narzędziowej

Na pewno jednym z najważniejszych narzędzi jest klucz imbusowy. Jego cechą charakterystyczną jest kształt w literę L, czyli klucz jest wykrzywiony. Występuje on w wielu rozmiarach, np. 0,7 mm, 0,9 mm, od 2 do 6 mm co 0,5 mm, od 7 do 22 mm co 1 mm, a także m.in. w rozmiarze 24 mm, 36 mm, 42 mm i 46 mm. Dla kobiety brzmi to niemal nie do ogarnięcia, ale panowie na pewno wiedzą o co chodzi. Oczywiście zaletą takich narzędzi jest szerokie spektrum zastosowania do wielu napraw, takich jak choćby regulacja hamulców, wykorzystuje się je także przy skręcaniu mebli.

Narzędzia miernicze – trzeba je mieć!

Trudno wyobrazić sobie, aby prawdziwy pan „Złota Rączka” używał miary krawieckiej, albo też linijki. Dlatego musi pamiętać, że w jego skrzynce narzędziowej nie może zabraknąć także narzędzi mierniczych. Podczas precyzyjnych prac opcja „na oko” się nie sprawdzi, zatem jasno trzeba przyznać, że są niezbędne. I tak należy postawić na klasyczną metrówkę, ale można też wybrać tę laserową. Poziomica oczywiście także jest przydatna i tutaj również możecie wybrać urządzenie z laserem, które jest zdecydowanie łatwiejsze w obsłudze. To nadal nie koniec, bo bardzo przydatna jest suwmiarka, którą można wykonywać pomiary wymiarów wewnętrznych i zewnętrznych, a także głębokość i to z bardzo dużą dokładnością, bo wynoszącą aż setną część milimetra.

Kleje – szeroki wybór i szerokie spektrum zastosowania

Oczywiście w każdej skrzynce narzędziowej muszą znaleźć się kleje i to nie produkty z supermarketu. Wszak jeżeli zależy Ci na skuteczności, ale i szerokim spektrum zastosowania oraz trwałości, to należy postawić na produkty najwyższej jakości, czyli profesjonalne, np. przemysłowe. Oczywiście przy klejeniu różnych materiałów trzeba szczególną uwagę zwracać na dobór odpowiedniego kleju. Np. anaerobowy stosuje się do uszczelnienia, ale można nim także spajać metal ze szkłem, gumą czy nawet tworzywami sztucznymi. Klej poliuretanowy można stosować do łączenia skóry i tworzyw sztucznych. Dostępne kleje według zastosowań w Ataszek.pl sprawdzą się nawet do bardzo trudnych, specjalistycznych czy wymagających prac. Zatem, nie mając pojęcia jaki klej wybrać, czy mając wątpliwości, wystarczy posłużyć się tą klasyfikacją.

Wkrętarka – mała, ale skuteczna

Zapewne domyślacie się, że każdy facet powinien posiadać dobrą wiertarkę, ale także z udarem, dzięki temu przebije się nawet przez beton. Ale jak możecie się domyślić dobra wiertarka nie jest tania, ale jednak na tym sprzęcie nie należy oszczędzać. Szczerze powiedziawszy to wspomnieliśmy o niej, choć do skrzynki narzędziowej się nie zmieści, bo to naprawdę ważny sprzęt. Ale wracając do sprzętów, które zmieszczą się w skrzynce narzędziowej, to musimy wspomnieć o wkrętarce, która potrafi naprawdę przyspieszyć drobne prace, bo wkręcanie za pomocą śrubokręta jest denerwujące, czasochłonne i bardzo często nieskuteczne. W końcu życie sobie należy ułatwiać, ale może się okazać, że nawet wkrętarka nie da rady w twardych materiałach, choćby w metalu. Na szczęście sobie z tym zadaniem poradzicie, wykorzystując wiertarkę, wszak i ona sprawdzi się do takich prac. Jeżeli wykonujecie bardziej specjalistyczne prace, postawcie jeszcze na szlifierkę.

Jeżeli jesteście tylko weekendowymi majsterkowiczami nie oznacza to wcale, że nie macie inwestować w wyposażenie skrzynki narzędziowej. O tym, że przydatna jest duża ilość śrubek nie musimy zapewne przypominać, podobnie jak o śrubokrętach. Pamiętajcie, że majsterkowanie to także świetne hobby i zabawa w jednym.