Spectra Development dołączyła do Polskiego Związku Firm Deweloperskich

0
787

Spectra Development znalazła się w prestiżowym gronie członków Polskiego Związku Firm Deweloperskich (PZFD) zrzeszającego największe firmy deweloperskie w Polsce. Inwestorem strategicznym w Spectra Development jest Jerzy Starak – jeden z najbardziej znaczących polskich przedsiębiorców, który od wielu lat wraz z wykwalifikowanym zespołem wzbogaca polską architekturę w wyróżniające się obiekty.

Polski Związek Firm Deweloperskich przyjął do swego grona spółkę Spectra Development, realizującą inwestycje biurowe oraz mieszkaniowe. Organizacja zrzesza niemal 140 firm deweloperskich, które stosują Kodeks Dobrych Praktyk oraz są świadome konieczności budowania partnerskiego i otwartego dialogu z klientem. PZFD jest największą organizacją w branży deweloperskiej w Polsce. Związek opiniuje również akty prawne, przyczyniając się do minimalizacji ryzyka biznesowego deweloperów. Zarząd PZFD uznał, że Spółka Spectra Development spełnia wszystkie wymogi Związku.

„Jako doświadczony deweloper, realizujący unikatowe projekty cieszymy się, że będziemy mogli brać aktywny udział w tworzeniu organizacji służącej rozwojowi całego rynku deweloperskiego w Polsce. Przynależność do Związku to również potwierdzenie pozycji i wiarygodności naszej firmy. Mamy nadzieję, że Spectra Development będzie mogła służyć innym członkom PZFD swoją wiedzą i doświadczeniem.” – mówi Dariusz Sokołowski, Prezes Zarządu Spectra Development.

Spectra Development przewodzi grupie spółek, w których inwestorem strategicznym jest Jerzy Starak.  Doświadczony deweloper, działający w ramach dojrzałego rynku nieruchomości komercyjnych i mieszkaniowych, rozwija swoją działalność w oparciu o polski, stabilny kapitał. Spectra Development w swoich projektach wykorzystuje nowoczesną technologię i ciekawe rozwiązania architektoniczne.

Jako deweloper hołdujący zasadom zrównoważonego rozwoju, dąży do realizacji projektów w zgodzie ze środowiskiem oraz kreuje wspólne przestrzenie miejskie, promując kulturę i sztukę. Aktualnie Spectra Development realizuje Kompleks Bobrowiecka na Dolnym Mokotowie, w ramach którego powstaje prestiżowe osiedle mieszkaniowe Bobrowiecka 10 oraz budynek biurowy Bobrowiecka 8. Do kompleksu wchodzi również zrealizowany już biurowiec Bobrowiecka 6, który jest sztandarową inwestycją dewelopera. Cały projekt będzie tworzył unikatową przestrzeń poprzez oryginalną architekturę i obecność dzieł sztuki. W przestrzeniach budynku Bobrowiecka 8, tak jak w przypadku istniejącego już biurowca Bobrowiecka 6, znajdą się prace znanych polskich artystów, a także młodych polskich twórców sztuki współczesnej w ramach nowatorskiego projektu Spectra Art Space.

PZFD od 14 lat poprzez swoje działania stara się budować partnerskie relacje deweloperów z rynkiem oraz czuwa nad bezpieczeństwem i profesjonalnym przebiegiem procesu zakupu mieszkania. Misją Związku jest działanie na rzecz rynku mieszkaniowego przy zachowaniu dbałości o zrównoważony rozwój polskich miast. Organizacja skupia rzetelne i wiarygodne firmy deweloperskie, które stosują Kodeks Dobrych Praktyk oraz są świadome konieczności budowania partnerskich i otwartych relacji z klientem. Firmy zrzeszone przykładają wagę do dialogu publiczno-prywatnego, dzieląc się swoją wiedzą praktyczną i merytoryczną oraz realizują projekty przy zachowaniu najwyższych standardów, mając na uwadze bezpieczeństwo pracowników i przyszłych mieszkańców budowanych inwestycji.