Nowoczesne biuro. Jak dekorować ściany przy pomocy stali i nie tylko

1
1047
dekoracja scian

Coraz więcej mniejszych i większych firm decyduje się na to, aby aranżować biura w sposób bardzo nowoczesny, z wykorzystaniem szkła, stali czarnej i nierdzewnej, betonu architektonicznego. Jednym z bardzo popularnych rozwiązań stosowanym do dekoracji ścian są elementy wycinane z blach. Gdzie takich szukać, jakie mają plusy, jak powstają?

Nowoczesne, dobrze zaprojektowane oraz wyposażone biuro to zdecydowanie plus, który decyduje nie tylko o komforcie pracy oraz pozycji firmy na rynku, ale również o jej stabilności, podejściu do pracowników i klientów.

Chcąc zdobywać więcej klientów, współpracować z innymi partnerami biznesowymi, rekrutować możliwie najlepszych pracowników warto dysponować nie tylko odpowiednimi profitami w postaci wysokiej pensji i dodatków, ale również miejscem pracy.

Szczególnie ważna jest odpowiednia dekoracja ścian, gdyż to one w biurze zajmują największą powierzchnię i to praktycznie każdy, kto przychodzi do firmy będzie zwracał na nie uwagę. Na rynku dostępnych jest wiele ciekawych rozwiązań, w tym dekoracje ze stali.

Dlaczego dekoracja ze stali są popularne?

Dekoracje ze stali, które mogą powstać metodą spawania, wiercenia, szlifowania lub przy pomocy takiej usługi, jak wycinanie laserem są z roku na rok coraz bardziej popularne, głównie ze względu na swój ogromny potencjał aranżacyjny, trwałość oraz możliwość zastosowania w naprawdę różnorodnych wnętrzach, począwszy od recepcji, korytarzy, pomieszczeń typu open space, a na gabinetach kończąc. Dekoracje ze stali czy blachy mogą przyjąć naprawdę różnorodną formę, od typowych kratownic czy paneli z blachy dekoracyjnej, poprzez dekoracyjne litery, kończąc na kształtach wycinanych w blachach.

Zobacz także: https://megaportal.pl/nietypowe-elementy-z-blach-jak-je-wykonac/

Cięcie laserem

Cięcie laserem, które firma może świadczyć w ramach CNC, obróbki metali to praktyczne rozwiązanie, które pozwala na osiągnięcie praktycznie dowolnego kształtu. Podstawą jest oczywiście dobry i sprawdzony pomysł oraz projekt lub prototyp, na którym wykonawca ma się wzorować. Laser o bardzo dużej mocy, który dłuży jako materiał tnący bardzo dobrze poradzi sobie z blachą czarną, ocynkowaną, aluminiową lub innymi. Główne zalety cięcia laserem to:

– szybkość i wygoda,
– bezpieczeństwo,
– brak niszczenia krawędzi oraz zmiany parametrów blachy,
– równe krawędzie,
– minimalne odpady,
– powtarzalność cięcia.