Już za 50 tysięcy możesz kupić chatę

0
886

To nieprawda, że zakup domu to wydatek kilkuset tysięcy złotych. Dysponując budżetem kilkudziesięciu tysięcy złotych możemy kupić nieruchomość, która po remoncie może być spokojną przystanią na lata. Przegląd takich ofert przygotowała sieć biur nieruchomości Metrohouse.

Własny dom to bez wątpienia marzenie każdego Polaka. W dzisiejszych czasach, kiedy to ceny działek i materiałów budowlanych pną się nieustannie w górę, marzenia o budowie domu idą w zapomnienie. Jednak „dla chcącego nic trudnego”. Wystarczy poświęcić więcej czasu i istnieje duża szansa, że znajdziemy dom wart równowartość używanego samochodu ze średniej półki. Agencja Metrohouse przygotowała przegląd najtańszych ofert domów, które po doinwestowaniu mogą spełnić niejedne marzenie.

Do remontu, na letnisko, z dala od zgiełku

Zacznijmy od najtańszej oferty w bazie Metrohouse. Jest to uroczy biały przedwojenny domek we wsi Roztoka w województwie lubelskim, który można kupić już za 47 000 zł. Jest to niecodzienna nieruchomość, wyglądająca jak zabytek z muzeum wsi lubelskiej. Jednak ma podłączone media, co ułatwia aranżacje . Chociaż powierzchnia domu jest porównywalna do dwupokojowego mieszkania to cena zdecydowanie jest kilkakrotnie niższa, a widoki niecodziennie. Nabywca w cenie otrzymuje także 0,29 ha działkę. Może to być idealne miejsce na spędzenie wakacji lub stworzenie gospodarstwa agroturystycznego.

Drożej, bo za 49 000 zł, ale za to na Mazurach, przy utwardzonej drodze można nabyć 75-metrowy dom na działce o wielkości 566 m kw. Dom jest do generalnego remontu, jednak wielkim plusem jest lokalizacja – centrum wsi, leżącej w samym sercu krainy tysiąca jezior. Dla osób chcących kupić tani dom w województwie mazowieckim, mamy również taką ofertę. Dom znajduje się na wsi Śmiary Kolonia niedaleko Siedlec, na działce o wielkości 0,3 ha, zbudowany jest z bali sosnowych. Do posesji doprowadzony jest prąd, dom ma 70 m kw., a właściciel sprzeda nieruchomość za 70 000 zł.

W ofercie Metrohouse znajdziemy również trzypokojowy murowany dom na działce o powierzchni 2000 m kw. w Jankowie niedaleko Olsztyna. Również w województwie warmińsko-mazurskim znajdziemy częściowo wyremontowany (gładzie gipsowe, panele, terakota), ocieplony dom, posiadający nowe instalacje, a przede wszystkim znajdujący się w bliskiej odległości od jeziora.

Uwaga na wszystkie koszty

Z analizy bazy ofert Metrohouse wynika, że najwięcej domów w cenie poniżej 60 000 zł znajdziemy w województwie warmińsko-mazurskim. Atuty krajobrazowe nie mogą jednak przesłonić całkowitych nakładów inwestycyjnych obecnych przy zakupie takich nieruchomości. Wszystkie wspomniane oferty wymagają remontów. Przy wielu ofertach koszty remontowe mogą być dość znaczące z uwagi na zastosowane przy budowie przestarzałe technologie oraz ograniczoną podaż ekip remontowych, które będą potrafiły przywrócić pierwotny charakter przedwojennym chatom. Dla pasjonatów takich nieruchomości nie powinno to stanowić problemu!