Dobry deweloper, czyli jaki?

0
201
deweloper

Zakup mieszkania czy domu jednorodzinnego jest inwestycją życia. Dlatego też decyzja musi być przemyślana. Chodzi nie tylko o lokalizacje inwestycji, jej wygląd, ale także o osobę dewelopera. Wybór dobrego dewelopera, od którego kupi się mieszkanie czy dom jednorodzinny jest bardzo ważne. Jest kilka aspektów, na które trzeba zwracać uwagę, podczas podejmowaniu decyzji o zakupie nieruchomości. 

Jak wybrać dobrego dewelopera?

Kupno domu to inwestycja na lata. Wiele osób bardzo długo musi odkładać pieniądze na swoje wymarzone nowe mieszkanie czy dom jednorodzinny.  Decydując się na kupno nieruchomości na rynku pierwotnym, jesteśmy zmuszeni do skorzystania z usług dewelopera.  Aby nie żałować decyzji, warto wybrać odpowiedniego dewelopera, na przykład z Deweloper Dom+. Przed wyborem dobrze jest sprawdzić firmę w Krajowym Rejestrze Sądowym i CEIDG, warto sprawdzić czy czy podane dane w umowie, jak i prospekcie są prawdziwe oraz, czy nie ogłoszono likwidacji czy upadłości (informacje w tym temacie znaleźć można w KRS dane spółki prawa handlowego).

Żaden deweloper nie powinien odmówić nabywcy możliwości zapoznania się ze sprawozdaniami finansowymi. To pozwoli określić czy deweloper jest wypłacalny czy nie. Czy ma pieniądze na realizację inwestycji, czy nie zniknie z wpłaconą zaliczką.  Firma deweloperska powinna móc pochwalić się bogatym dorobkiem i doświadczeniem. Ugruntowana pozycja na rynku, może świadczyć o rzetelności i uczciwości firmy.

Co jeszcze brać pod uwagę wybierając dewelopera?

Decydując się na zakup mieszkania na rynku pierwotnym i szukając dobrego dewelopera, na przykład Dom+Sp.z.o.o., dobrze jest zwrócić uwagę na spisywaną umowę z deweloperem. Dobry deweloper oferuje przejrzyste warunki współpracy. Potrafi wytłumaczyć wszystkie zawiłości umowy deweloperskiej i chętnie i wyczerpująco odpowiada na pytania klientów. Umowę konstruuje tak, by była zrozumiała dla klienta. Umowa powinna zostać przedstawiona kupującemu przed ostateczną jej finalizacją, tak by mógł się z nia zapoznać i przemyśleć. Deweloper powinien służyć fachowym doradztwem odnośnie zakupu domu lub mieszkania. Dlatego też komunikatywność, łatwość nawiązywania kontaktów to zalety dobrego dewelopera.